Продавець ТОВ "Техноактив Інвест" м. Хмельницький розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
87 відгуків
Замовити запчастини для спецтехнікиЗамовити

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

+380 (67) 404-13-50
+380 (50) 339-06-84
Оригінальні запчастини для спецтехніки, нові та вживані

Як вибрати гідромотор? Особливості вибору

Як вибрати гідромотор? Особливості вибору
 

Вибір гідромотора

Серед усіх гідравлічних пристроїв гідромотор визнаний одним з найбільш широко вживаних. Що собою являє, основні технічні характеристики і рекомендації до вибору та купівлі потрібної моделі – все це можна дізнатися далі.

І так, гідромотор (гідравлічний двигун) – це механізм, який через крутний момент передає споживачеві механічну енергію, отриману з енергії олії. Його пристрій забезпечує здатність як споживати, так і генерувати енергію.

По суті, це аналог синхронного електродвигуна, причому володіє також певними перевагами. До них можна зарахувати:

  • менші габарити і вага гідромотора,
  • можливість керувати частотою обертання вала за рахунок зміни тиску масла - головний плюс.

Базою для розробки як гідромоторів, так і багатьох інших, затребуваних в XXI столітті, пристроїв є гідравліка та її закони.

Щоб вибрати гідромотор, потрібно знати основні типи цього пристрою і їх ключові особливості.

Вибір гідромотора Серед усіх гідравлічних пристроїв гідромотор визнаний одним з найбільш широко вживаних. Що собою являє, основні технічні характеристики і рекомендації до вибору і покупки потрібної моделі – все це можна дізнатися далі. І так, гідромотор (гідравлічний двигун) – це механізм, який через крутний момент передає споживачеві механічну енергію, отриману з енергії олії. Його пристрій забезпечує здатність як споживати, так і генерувати енергію.

Існує кілька видів гідравлічних двигунів:

  • пластинчасті (шиберні) і шестеренні гідромотори
  • радіально- і аксіально-плунжерні (за кутом між блоком і поршнем).

Вибір потрібної моделі гідромотора визначається сферою застосування цього пристрою. Пластинчасті і радіально-плунжерні, наприклад, використовуються для приводу автомобільних механізмів.

Найбільш надійними є шестеренні двигуни, які не можуть забезпечити надзвичайну точність рухів, але є досить невибагливим в експлуатації. Циркуляція масла в моторі автомобіля забезпечується саме таким типом, який працює в цьому випадку як насос.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО ШЕСТЕРНИХ НАСОСІВ

Ці пристрої також використовуються на лебідках і часто застосовуються в сільськогосподарській техніці, а пов'язано це з їх найменшою вартістю серед всіх інших типів гідравлічних двигунів.

Аксіально-плунжерний двигун забезпечує високу частоту обертання вала, ці мотори володіють найвищим повним ККД, якщо порівнювати їх з іншими типами. Привід верстатів, екскаваторів здійснюється з участю саме аксіально-плунжерних гідромоторів, які можуть набирати максимальну швидкість і мають широкий діапазон можливих частот.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО АКСІАЛЬНО-ПОРШНЕВИХ ГИДРОНАСОСАХ І ГІДРОМОТОРІВ

Гідромотор з похилим блоком, де кут нахилу механізму досягає 40 градусів, але використання реверсу, на жаль, неможливо. Ще однією важливою характеристикою гідравлічних двигунів є зниження їх працездатності, якщо в'язкість рідини становить менше 10 мм 2/с. Такі мотори широко затребувані, в тому числі, і в суднобудуванні. Слід також враховувати, що кожному гідромотору підходять різні типи рідини, це залежить від основних характеристик двигуна, а неправильна консистенція може призвести до зниження працездатності двигуна або навіть до його поломки.

Неправильно підібраний тип гідромотора може призвести до поломки пристрою, і просто до зайвої трати коштів. Тому, рекомендується надавати вибір потрібного двигуна фахівцям, що істотно заощадить і час, і фінанси покупця. У будь-якому випадку, при виборі гідравлічного мотора ніколи не буде зайвою консультація з досвідченими людьми.

 

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ФАХІВЦЮ

Гідравліка

 

ОЗНАЙОМИТИСЯ З ТЕОРІЄЮ ПО РОЗРАХУНКУ І ВИБОРУ ГІДРАВЛІКИ (ГІДРОЦИЛІНДРІВ, ГІДРОНАСОСІВ, ГІДРОМОТОРІВ...)
 

ЯК ВІДРІЗНИТИ ГІДРОНАСОС ВІД ГІДРОМОТОРА

По виконанню, гідромотори нагадують гідронасоси, проте в гідравлічних системах, є виконавчим елементом. По габаритах і масі вони значно менше, ніж гідронасоси. Застосовуються у важкій та легкій промисловості, а також у мобільної гідравліки (будівельні та сільськогосподарські машини).

Що з себе являє ГІДРОНАСОС?

Гідронасос - це гідравлічна машина, в якій механічна енергія приводного двигуна або енергія програми фізичної сили людини (в ручних насосах) перетворюється в енергію гідравлічного потоку рідини. Різниця енергії рідини на вході і на виході створює переміщення рідини під тиском.

Рідина надходить у всмоктуючий патрубок і, отримавши додаткову енергію, з напором викидається з вихідного патрубка.

Насоси класифікуються за принципом дії, за типом перекачування середовища, реалізації.

Гідронасос в складі з приводним двигуном називається гідроагрегатом.

Що з себе являє ГІДРОМОТОР?

Гідромотор - це той же гідронасос, тільки робота відбувається в зворотному напрямку. А саме, за рахунок тиску рідини відбувається подача крутного моменту на вихідний вал. Тобто, гідравлічна енергія рідини на вході перетвориться в механічну енергію на виході.

Розрізняють різні види гідромоторів в залежності від їх конструкції.

Гідромотори мають велику перевагу перед електромоторами, а саме: більший діапазон регулювання числа обертів вихідного вала, менші розміри, меншу масу - при однаковій переданої потужності. Тому, гідромотори знайшли велике застосування в промисловості.

Як працює гідромашинах НАСОС-МОТОР?

Насос-мотор працює як в якості насоса, так і в якості мотора. Для цього в конструкції насоса-мотора повинні бути передбачені різні режими роботи.

Шестерна гідромашина, яка може працювати як в режимі насоса, так і в режимі двигуна, залежно від того, що подається на вході: крутний момент або рідина під тиском:

Рис. Шестерневий насос з зовнішнім зачепленням: Drive Gear — ведуча шестерня; Idler Gear — ведена шестерня; Seal — ущільнення; Shaft Drive — ведучий вал; Pressure Port — вихідний отвір (порожнина високого тиску); Suction Port — усмоктувальний отвір (порожнина низького тиску)

Рис. Шестерневий насос з зовнішнім зачепленням:

Drive Gear — ведуча шестерня; Idler Gear — ведена шестерня; Seal — ущільнення; Shaft Drive — ведучий вал; Pressure Port — вихідний отвір (порожнина високого тиску); Suction Port — усмоктувальний отвір (порожнина низького тиску)

Одним з видів гідромоторів, є аксіально – поршневий гідромотор. Який, при невеликих габаритах здатний на валу розвивати великий крутний момент. Ця здатність є величезною перевагою.

Аксіально-плунжерний гідронасос - це гідромашинах яка перетворює один вид енергії в іншій - (механічну в гідравлічну).

Споживана потужність гідронасосів вимірюється в кВт і може змінюватись в залежності від моделі (робочого об'єму) від 15 до 120 кВт.

Всі моделі аксіально плунжерних гідронасосів мають однакову конструкцію і відрізняються лише робочим об'ємом, діаметром валу, приєднувальними розмірами фланців і посадочних місць.

Незважаючи на те, що аксіально-плунжерний гідронасос дуже схожий на гідромотор - він має в своїй конструкції кілька відмінностей, які не дозволять нормально функціонувати.

1. Розподільна шайба гідронасоса має одну дросельну канавку, яка розташовується в тому чи іншому місці. Розташування канавки обумовлюється обертанням гідронасоса і виключає гідроудари під час роботи.

2. Задня кришка має отвір більшого діаметру. Це необхідно щоб під час роботи гідронасоса на оборотах вище номінальних не було розриву потоку робочої рідини і, як наслідок, "квітці".

Ці відмінності не дозволяють ставити гідронасос замість гідромотора

Аксіально-поршневий нерегульований насос-гідромотор з похилим диском Аксіально-поршневий нерегульований насос-гідромотор з реверсним потоком і похилим блоком  

Аксіально-плунжерний гідромотор - агрегат перетворює один вид енергії в інший - (гідравлічну в механічну).

Потужність гідромоторів вимірюється в кВт.

В залежності від моделі гідромотора і робочого тиску, яке подається на гідромашин, потужність на валу може варіюватися від 10 до 80 кВт.

Всі моделі аксіально плунжерних гідромоторів мають однакову конструкцію і відрізняються робочим об'ємом, розмірами валу, розмірами приєднувальних фланців і посадочних місць.

У конструкції гідромотора є декілька відмінностей від гідронасосів:

1. Розподільна шайба гідромотора має дросельні канавки в дві сторони.

2. Отвори на кришки мають однаковий діаметр.

Ці відмінності не дозволяють ставити гідромотор замість гідронасоса.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО АКСІАЛЬНО-ПОРШНЕВИХ ГИДРОНАСОСАХ

ПЕРЕЙТИ ДО ВИБОРУ ГІДРОДВИГУНІВ І ГІДРОНАСОСІВ


ГІДРОМОТОР І ЕЛЕКТРОДВИГУН - В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Гідравлічний мотор — пристрій, який перетворює рідину в механічну енергію, яка згодом передається завдяки обертовому моменту. Гідромотор, в свою чергу, може працювати як споживач, так і генератор сили.

Дуже багато залежить від обсягу камери, в тому числі - передається на вал крутний момент і частота обертання. З допомогою зменшення і збільшення подачі рідини в вал, можна регулювати швидкість обертання аксіально-поршневого гідромотора. Чим менше швидкість обертання, тим менше рівень подачі масла. І навпаки, висока швидкість обертання безпосередньо пов'язана з високим рівнем подачі масла. Аксіально – поршневий гідромотор за своїми характеристиками має більш широкий діапазон регулювання швидкості вала, ніж електродвигун, що в свою чергу позитивно відбивається на розвитку цього виду техніки.

Ще однією перевагою гідромотора є те, що на великій швидкості, час для розгону, періоду роботи і зупинки гідромотора необхідно значно менше, ніж електродвигуна, досить пару секунд. При цьому дані процеси не знизять характеристики гідромотора і не призведуть до його поломки. Гідромотору не страшні, часті виключення і включення.

Часто, саме гідравлічний мотор замінює електродвигун там, де робота другого неможлива.

Крім того, гідромотор має ряд переваг перед електромотором:

  • менший разів заходів;
  • меншу вагу;
  • регулювання частоти обертання вала.

Составляещие гідронасоса Составляещие гідронасоса

Характеристика гідравлічного мотора

Основною характеристикою даного пристрою, є:

  • робочий тиск;
  • частота;
  • крутний момент;
  • обсяг.

Крім того, гідравлічні двигуни можуть бути:

Шестеренні — мають схожі характеристики з шестерными насосами. При подачі робочої рідини, гідромотор діє на шестерні, що створює крутний момент. Перевагами такого виду моторів є низька ціна, великі обороти і простота в експлуатації. У свою чергу, недоліком є низький ККД.

Пластинчасті — за своєю структурою схожі на насоси, але відрізняються роботою пластин, їх притиском.

Достоїнствами такого мотора вважається помірна вартість, щодо тиха робота, помірна частота робочої рідини.

Недоліки:

  • низький ККД;
  • високі навантаження на підшипники;
  • короткий термін експлуатації;

Радіально-плунжерні гідромотори — головна сила в таких моторах — плунжера. Вони перебувають кожний у своїй камері, радіально до валу. Завдяки цьому, після надходження робочої рідини, відбувається руху поршнів. Поршень ж передає крутний момент.

Аксіально-поршневі — мають високий ККД, який зменшується при збільшенні в'язкості робочої рідини. Є можливість регулювання частоти обертання, крутного моменту і робочі об'єми.

Як вибрати гідромотор?

Перш ніж визначитися з вибором гідравлічного мотора, слід звернути увагу на його призначення.

Аксіально-плунжерний мотор вибирають якщо потрібна висока частота і швидкість. Тому найчастіше такий тип двигуна використовують в суднобудуванні, в приводі верстатів і будівельній техніці.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО АКСІАЛЬНО-ПОРШНЕВИХ ГИДРОНАСОСАХ

Радіально-плунжерний мотор і пластинчастий найчастіше використовують в машинобудуванні.

Шестерневий — використовують у сферах, де не потрібна висока точність рухів. Часто використовують в сільському господарстві.

Від вибору моделі залежить ціна на гідромотор, оскільки різні товари мають свої переваги:

  • Здатність працювати як в замкнутій, так і у відкритій гідросистемі.
  • Чутливість до рівня чистоти робочої рідини.
  • Налаштування допоміжного насоса і регуляторів тиску і витрати.
  • Здатність всмоктувати на високому рівні.

ДІЗНАТИСЯ ПРО МОДЕЛЬНОМУ РЯДІ ГІДРАВЛІКИ ЗА МАРКАМИ (БРЕНДАМИ)

ОЗНАЙОМИТИСЯ З ТЕОРІЄЮ ПО РОЗРАХУНКУ І ВИБОРУ ГІДРАВЛІКИ (ГІДРОЦИЛІНДРІВ, ГІДРОНАСОСІВ, ГІДРОМОТОРІВ...)

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ФАХІВЦЮ

 

Провідні виробники гідравліки

Найбільш популярні виробники гідронасосів :
Linde, Bosch, Bosch Rexroth, Vivoil, Parker, Haldex, Volvo, Komatsu, Hitachi, Caterpillar, Liebherr, Kubota, Marzocchi, Vickers, Kawasaki, Caproni, Sauer Danfoss

ДІЗНАТИСЯ ПРО МОДЕЛЬНОМУ РЯДІ ГІДРАВЛІКИ ЗА МАРКАМИ (БРЕНДАМИ)

У зв'язку з тим, що на ринку виробників гідравлічного обладнання з'явилася велика кількість брендів і марок, які пропонують купівлю гідронасосів, звичайному споживачеві стало складніше вибирати. Сьогодні ми ознайомимося з популярними виробниками. При виборі гідронасоса тієї чи іншої фірми, найкраще спиратися не тільки на власний досвід, але і на рекомендації фахівців. Ніхто не хоче продавати неякісний товар і втрачати своїх клієнтів.

Linde, Bosch, Bosch Rexroth, Vivoil, Parker – досить відомі виробники гідронасосів та інших агрегатів і комплектуючих до них. Компанії відомі і активно постачають свою продукцію на ринки багатьох країн. Це говорить про те, що продукція затребувана. Робиться акцент на взаємозамінності з іншими світовими брендами Haldex, Marzocchi, Linde, Vickers, Kawasaki, Caproni, Sauer Danfoss, оскільки все пов'язано з світовими стандартами. Неповторність гідравлічних насосів Vivoil в тому, що вони працюють не тільки як гідравлічні насоси, але і як гідромотори. За відгуками споживачів гідронасоси Linde, Bosch, Bosch Rexroth, Vivoil, Parker порівняно недорогі і досить якісні. Крім цього, гідронасоси таких компаній, як Parker, Bosch, Bosch Rexroth Haldex, Marzocchi, Linde, Vickers, Linde, Kawasaki, Caproni, Sauer Danfoss представлені в дуже великому виборі за своїми функціями, типами, видами і технічним характеристикам. Відповідно ціна також різна. Моделі деяких виробників не мають аналогів. Sauer Danfoss характеризуються гарною якістю і продуктивністю, про що говорить широкий попит і пропозицію гідравлічних насосів на ринку. Відмінно працюють пластинчасті насоси таких марок, як Sauer Danfoss, Vickers, Bosch Rexroth. При купівлі поршневого насоса, зверніть увагу на такого виробника, як Vickers.

Компанії постійно займаються технологічними розробками, тому асортимент завжди поповнюється. Все в світі змінюється і потреби теж. Ринкова конкуренція змушує виробників працювати над якістю своєї продукції і асортиментом.

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ФАХІВЦЮ
 

Де можна купити гідравлічний мотор?

У нашому інтернет-магазині представлені гідронасоси і гідромотори від кращих світових виробників.

Тут можете ознайомитися:

Если Вы не нашли на нашем сайте интересующее Вас гидравлическое оборудование или детали гидравлики для спецтехники (дорожно-строительной, сельхозтехники, ...) - не расстраивайтесь, Вы можете обратиться к нашим менеджерам за помощью, указав необходимую запчасть, марку и модель детали или спецтехники (или описать причину неполадки оборудования). Закрепленный за Вами менеджер подготовит информацию по указанной запчасти (или подберет наиболее оптимальный вариант) и укажет Вам возможность, стоимость  и сроки доставки.

ОСТАВИТЬ ЗАЯВКУ МЕНЕДЖЕРУ

С нами выгодно работать, поскольку предоставляем:

  • широкий вибір обладнання і запчастин,
  • вибір нових або б/у в хорошому стані,
  • гарантію на всі товари (як нові, так і б/у),
  • на вибір наличный або безготівковий (з ПДВ) розрахунок.
  • професійний підбір оптимальної спецтехніки за Вашим потребам та можливостям,
  • швидке надання пропозиції.

ПЕРЕЙТИ ДО ВИБОРУ ГІДРОДВИГУНІВ І ГІДРОНАСОСІВ

ПЕРЕЙТИ ДО ВИБОРУ ГІДРОТРАНСФОРМАТОРІВ

ПЕРЕЙТИ ДО ВИБОРУ ІНШИХ ЗАПЧАСТИН СПЕЦТЕХНІКИ

КАТАЛОГ СПЕЦТЕХНІКИ

ЗАДАТИ ПИТАННЯ МЕНЕДЖЕРУ

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner