Види кар'єрної техніки
Кар'єрні роботи включають в себе кілька етапів: підготовка території, видалення розкриву (порожньої породи), безпосередньо видобуток породи, її транспортування, обробка і складування. Парк спецтехніки для кожного кар'єра підбирається індивідуально.
Кар'єрна техніка в цілому схожа на аналогічну спецтехніку для будівельних або дорожніх робіт і ділиться на екскаватори, бульдозери, самоскиди і т. д. Основні відмінності в тому, що вона набагато могутніше, надійніше і крупніше в розмірах. Численні кар'єрні машини можна розділити на кілька категорій.
Різновиди кар'єрної техніки
Кар'єрні екскаватори – один з найбільш універсальних і затребуваних видів спецтехніки. Вони дозволяють рити кар'єри, розчищати територію, вантажити добуту породу і виконувати інші дії. Як правило, в кар'єрах використовуються машини екскаваторного типу на дизельному паливі, хоча зустрічаються і електричні різновиди. Останні відрізняються більшою вантажопідйомністю, але виникають певні складнощі з їх експлуатацією.
Драглайны – різновид екскаваторів, які застосовуються переважно в кар'єрах. Мають один ківш на дуже довгій стрілі (довжиною до 125 метрів). Використовуються безпосередньо для видобутку гірської породи з кар'єру, а також її завантаження в автотранспорт. Зазвичай драглайны мають гусениці, але бувають особливі «крокуючі» різновиди.
Кар'єрні навантажувачі фронтального типу використовуються для транспортування матеріалу до дробарок або самоскидів. Бувають на колісному чи гусеничному ходу. Деякі виробники випускають навантажувачі-трансформери, в яких в комплекті є не тільки ківш, але і змінний бульдозерний відвал.
Кар'єрні бульдозери – гусеничні трактори великої потужності, оснащені бульдозерним або разрыхлительным обладнанням. Використовуються для прокладки доріг, вирівнювання майданчиків, переміщення видобутої породи і схожих робіт.
Установки для подрібнення сировини розрізняються за якістю подрібнення (велике, середнє, дрібне), принципом дії та мобільності (мобільні та стаціонарні). Вони повинні підбиратися безпосередньо для видобутої породи, щоб переробка сировини була максимально ефективною.
Гуркіт – спеціальна установка для сортування сипучих речовин за розміром шматків, іноді застосовується при промиванні руди. Свою назву отримала з-за шуму, виробленого під час роботи.
Карьерные сверхтяжелые самосвалы применяются для транспортировки добытой руды. От обычных самосвалов, применяемых, например, в строительстве, они отличаются огромными размерами и грузоподъемностью. Их вес составляет от 300 до 800 тонн, даже на фото они выглядят очень внушительно. Грузоподъемность же составляется как минимум половину их веса. Они не пригодны для передвижения по дорогам общего пользования, на место добычи их обычно доставляют частями.
Зчленовані самоскиди (землевозы) мають куди менші габарити, ніж кар'єрні. Вони відрізняються великою маневреністю і прохідністю за рахунок шести провідних коліс. Для їх експлуатації не потрібне повноцінне дорожнє полотно, досить тимчасової дороги. Є моделі на гусеничному ходу.
- ГУМОВІ ГУСЕНИЦІ - НАЙКРАЩА ЯКІСТЬ ПО НАЙКРАЩІЙ ЦІНІОднією з найбільших груп запчастин в нашому асортименті є гумові гусениці, які підходять для екскаваторів і міні-екскаваторів JCB, CAT, Case, New Holland, Komatsu, Volvo та інших будівельних машин, представлених на ринку.Повна версія статті
- Яким буде колісний навантажувач майбутнього?Огляд нових можливостей продуктивности колісної вантажної спецтехніки, над якими виробники працюють вже тепер.Повна версія статті