Секрети успіху бренду JCB
JCB — один з найбільш відомих і великих виробників важкого обладнання та механізмів для будівництва, сільського господарства, які відмінно зарекомендували себе на будівельних майданчиках в різних куточках світу.
Техніка JCB
Бренд у більшості асоціюється з екскаваторами-навантажувачами, але з конвеєрів фірми випускається близько 300 найменувань продукції, серед якої найбільш популярні:
- екскаватори колісні, гусеничні;
- міні-екскаватори та навантажувачі;
- катки дорожні;
- телескопічні фронтальні навантажувачі;
- самоскиди.
Але історія цієї британської компанії, засновником якої відразу після війни став Джозеф Сиріл Бамфорд пройшла до цього довгий і цікавий шлях. Виявляється і після важкої війни досягти успіху та реалізувати свою мрію реально. Адже матеріалами, з яких Джозеф Бамфорд конструював свої перші зразки техніки були залишки деталей військової техніки і металобрухт, а також власний талант.
JCB — не лише якісний виробник, але і потужна бізнес корпорація. В неї входять 22 заводи на чотирьох континентах, кількість співробітників — понад 11 тис. осіб, а її техніка реалізується більш них в 150 країнах світу. Як вдалося досягти таких вершин?
Як народжувалася компанія JCB
Техніка завжди була цікава Бамфорду, тому після скорочення з фабрики він вирішив відкрити свою справу. Для цього Сиріл взяв в оренду занедбаний гараж та придбав вживаний зварювальний апарат. Це було відразу після війни — 23 жовтня 1945 року.
З того що було під рукою він зібрав причеп для трактора і зміг продати його за 45 фунтів — немалі гроші в ті часи. Але для власного бізнесу цього було замало, прийшлося звернутися у банк за кредитом. Це було у перший і останній раз, досвід виявився невдалим, тому Бамфорд вирішив ніколи не брати позики і інвестувати у розвиток власної справи тільки сам.
І ще одна цікава деталь. Перший причеп був самоскидним завдяки шасі під кузовом що було унікальним для місцевих фермерів. Це був успіх, а ще більший ажіотаж викликала наступна модель такого причепа - вже не з механічним, а з гідравлічним підйомним механізмом. Він став супер затребуваним і це стало підставою ще для одного принципу компанії - завжди втілювати інновації.
Багато років по тому, коли вже відома компанія JCB освоювала Американський ринок і пропонувала нову розробку – екскаватор JCB 4С з розворотом на 360° і також його більш компактний аналог екскаватор-навантажувач 3D, покупці не відразу оцінили таке ноу-хау. Тоді успіху вдалося досягти через цікаві маркетингові рішення, які завжди були в JCB на висоті.
В середині кабіни встановили електрочайник, покращивши комфорт оператора, а також оголосили рекламну компанію. Зручність водія стала пріоритетом вже тоді. І тепер всі сучасні машини JCB оснащені кондиціонером, системою компенсації коливань та ін.
В компанії завжди вміли доносити переваги техніки JCB до людей. Так відома рекламна компанія з екскаватором JCB 4С. Екскаватор ковшем і лопатою впирався в дорогу і за допомогою гідравліки піднімав корпус самої машини над землею внаслідок чого під екскаватором який “зависав” на ковші леко проїзжало авто.
Розвиток і зростання
У 1975 компанію очолює син Сиріла — Ентоні Бамфорд і починається нова сторінка історії JCB. Суттєво збільшуються обсяги виробництва, розширюється асортимент техніки, а також впроваджується ще більш інновацій.
Наявних виробничих ресурсів вже не вистачає і у 1979 р. приймається рішення про відкриття заводів в Індії, потім — у Бразилії, Китаї…
У 1985 році JCB розпочинає випуск своїх власних двигунів для техніки під назвою Dieselmax на заводі в Дербіширі.
Як визнання успіху JCB у 1987 візит у штаб-квартиру нанесла прем’єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер. Вона навіть вивела з конвеєра одну з машин.
У 2005 р. JCB довірено виготовлення великої партії високошвидкісних екскаваторів-навантажувачів для армії США — найбільше замовлення в історії компанії на той момент.
Велика частина успіху JCB полягає в тому, що одним з пріоритетів компанії було реально дбати про колектив. Для підготовки інженерних кадрів створили власну Академію JCB в Ростер.
Під час пандемії коштом компанії робітникам в Індії та Великобританії готували обіди. Ще одна ініціатива керівництва — виготовлення захисних козирків на 3D-принтерах. І це давало свої плоди, вже у червні 2020 року заводи JCB знову запрацювали.
Відомі моделі техніки JCB
Трішки менше ніж через три роки з моменту заснування (1949) JCB Джозеф Бамфорд запускає великий навантажувач JCB Major Loader. Це перший в Європі промисловий фронтальний навантажувач, який здійснив переворот у сільськогосподарської діяльності.
Приєднавши прототип екскаватора з гідравлічними циліндрами до задньої частини фронтального навантажувача, Бамфорд створює перший у світі екскаватор-навантажувач MK 1 Excavator. Революційна конструкція привносить гідравлічну потужність у будівництво та формує майбутнє галузі.
Після випуску у 1963 році екскаватора JCB 3C (який став класичним), компанія випускає перший гусеничний екскаватор - JCB 7.
Одна з найуспішніших продуктових лінійок JCB — JCB Loadalls була запущена у 1977 році, коли з'явився популярний телескопічний навантажувач JCB 520, здатний підіймати значні обсяги вантажу та безпечно їх доставляти.
У 1985-му році був випущений ще один рекордсмен з продажів - екскаватор-навантажувач 3CX Sitemaster. У 2020 році цей бестселер отримав своє друге народження — двигун потужністю 55 кВт, сумісний з ЄС Stage V. Оновлений 3CX — це підвищений комфорт оператора, легкість використання, покращена продуктивність при більш демократичної вартості.
У 1985 році всіх не на жарт вразила чергова новинка компанії екскаватор-навантажувач JCB GT здатний розвивати швидкість до 160 км/год. Це був рекорд!
У 1990-му почався масовий випуск моделі JCB Fastrac — першого у світі високошвидкісного трактора на повноцінній підвісці.
Команда JCB чудово знала потреби свого споживача, і як наслідок — революція в галузі сельхозтехніки у 1990-му були випущени трактори, «спеціально розроблені для фермера, за участі фермера». Це були високошвидкісні трактори з повною підвіскою і високим тяговим зусиллям Fastrac 125 і 145.
У 1993 році випускається зручний та безпечний міні-навантажувач JCB 165 Robot з одною силовою стрілою та кабіні з бічним входом. Доступ у кабіну тепер став легше, і обзор для водія покращився.
JCB у XXI ст
2000-ні позначилися для компанії інноваціями у сфері екологічності спецтехніки і натепер JCB має найбільший досвід у створенні електричних машин.
Перший такий ЕКО екскаватор-навантажувач був випущений у 2011 р. А у 1918 зійшов з виробничої лінії електричний міні-екскаватор JCB 19C-1E, здатний працювати безпечно в приміщеннях, підземних спорудах і у міських районах поблизу людей. При цьому його ресурсу вистачало на цілий робочий день.
У 2020-му році компанія випускає перший у галузі екскаватор на водному паливі — 20-тонний JCB 220X.
У 2021-му році була представлена машина здатна опрацьовує вибоїну в асфальті (вирізає і чистить покриття) всього за 8 хвилин та вдвічі дешевше, ніж звичайна дорожня техніка - це Pothole Pro.
Що і казати — всіх достойних уваги машин не перерахувати!
З питанням стосовно спецтехніки JCB Ви завжди можете звернутися до наших менеджерів, як радо вас проконсультують.
Також нашому сайті technoaktyv.com.ua замовляйте запчастини для Ваших екскаваторів, навантажувачів та іншої техніки бренду JCB.
- ГУМОВІ ГУСЕНИЦІ - НАЙКРАЩА ЯКІСТЬ ПО НАЙКРАЩІЙ ЦІНІОднією з найбільших груп запчастин в нашому асортименті є гумові гусениці, які підходять для екскаваторів і міні-екскаваторів JCB, CAT, Case, New Holland, Komatsu, Volvo та інших будівельних машин, представлених на ринку.Повна версія статті
- Яким буде колісний навантажувач майбутнього?Огляд нових можливостей продуктивности колісної вантажної спецтехніки, над якими виробники працюють вже тепер.Повна версія статті