Як продовжити ресурс гідромолота?
Гідромолоти як один з видів змінних робочих органів екскаваторів широко застосовують для руйнування різних міцних матеріалів і розпушування мерзлих або скельних грунтів, однак не всі споживачі добре знайомі з цим видом обладнання. Гідромолоти є технологічно складним виробом, тому від того, наскільки грамотно їх експлуатують, залежить рівень продуктивності, а також довговічність як самого молота, так і базової машини. Неправильне використання і обслуговування гідромолота може виявитися причиною його пошкодження, поломки екскаватора і навіть нещасного випадку.
Повсюдне застосування гідромолотів як в гірничодобувній промисловості, так і в будівництві і при обслуговуванні доріг, тунелів, мостів, руйнування будівель, в комунальному господарстві зараз не дивує нікого, адже сучасний гідравлічний молот володіє величезними перевагами, у нього практично немає серйозних недоліків. Однак не буває ідеальних речей і предметів, і гидромолоту притаманні свої «слабкості» і характерні «хвороби».
Наша компанія ТОВ "Техноактив Інвест", маючи достатній досвід по продажу гідромолотів, допоможе розібратися, чи це недоліки гідромолотів, а не результат неправильного обслуговування, експлуатації або застосування обладнання не за призначенням.
ЗАДАТИ ПИТАННЯ МЕНЕДЖЕРУ
У конструкції гідромолота є бойок, який під дією тиску, створюваного гідравлічним насосом, і енергії, що накопичується в гідро - або пневмоакумулятори, вдаряє по хвостовика робочого інструменту, а потім здійснює зворотний хід і знову вдаряє і т. д. Під дією стискаючих і розтягуючих напружень відбувається поступове втомне руйнування металу інструменту навіть при правильній експлуатації. На практиці правила експлуатації гідромолотів часто порушуються, і крім стискаючих і розтягуючих напружень на інструмент діють додаткові зусилля. Щоб цього не було, треба пам'ятати наступне:
Роботу завжди бажано виконувати швидко, але не варто забувати, що при низьких температурах зменшується опір втомного руйнування металу, з якого виготовлений інструмент. До того ж, на холоді гумові прокладки і манжети втрачають еластичність і можуть зруйнуватися або втратити герметичність, і тоді почне підтікати змащуюча і робоча рідина або рідини загрязнятся, що в свою чергу викличе підвищений знос деталей, що сполучаються. Щоб запобігти це, гідрообладнання повинно бути прогріте перед використанням (робоча рідина прогрівається на холостих обертах 5...10 хв).
Будь-яке пошкодження поверхні інструменту збільшує ймовірність його втомного руйнування, а отже, необхідно докласти всіх зусиль, щоб не відбулося пошкодження або контактного зварювання поверхонь інструменту та направляючих втулок з-за нестачі мастила або надмірного вигину деталей.
Іржавий інструмент більше схильний до втомного руйнування, тому слід утримувати та зберігати робочий інструмент добре змащеним і захищеним від атмосферних впливів.
рис. 5
рис. 6
Знос робочого інструменту в поздовжньому напрямку не регламентована і залежить від оброблюваного матеріалу і терміну експлуатації. Стежте, щоб зазор між інструментом і направляючою втулкою не перевищував значень, рекомендованих виробником гідромолота.
Кінець інструменту набуває грибоподібну форму (рис. 5) внаслідок того, що вістря безрезультатно намагалися заглибити в твердий матеріал безперервно протягом тривалого часу. Вістрі сильно нагрілося, втратило міцність і набуло грибоподібну форму. Тому не рекомендується працювати гідромолотом більше 30 с, і якщо об'єкт не руйнується, слід переставити інструмент в іншу точку об'єкта.
Допустима величина зазору між інструментом гідромолота і втулкою
Маса гідромолота, кг | ≤500 | ≤2000 | ≤3500 | ||
Гранично допустимий зазор, мм | 4 | 6 | 8 |
Як тільки об'єкт зруйнується (рис. 6), не слід стукати «в порожнечу», треба одразу вимкнути гідромолот. При роботі вхолосту прискорено зношуються або пошкоджуються головні компоненти гідромолота.
Забороняється використовувати робочий інструмент як вантажопідйомного засобу (рис. 6). У гидромолоте може бути пошкоджений стяжний болт, сам інструмент та інші деталі. Не іупирайте інструмент молота в рукоять або стрілу.
Гідравлічні молоти володіють величезними перевагами порівняно з іншими видами обладнання – пневматичним, механічним, але всі свої достоїнства вони розкриють лише при правильному використанні, дотриманні правил експлуатації і своєчасному і кваліфікованому технічному обслуговуванні фахівцями.
Дотримуйтесь наші рекомендації, і тоді, повірте, гідромолот не стане для вас «головним болем», а буде вірним помічником і партнером у роботі.
ЕЛЕМЕНТИ ГІДРАВЛІКИ
КОМПЛЕКТУЮЧІ НАВІСНОГО ОБЛАДНАННЯ (КОВШІВ І ВІДВАЛІВ)
ДІАГНОСТИКА ТА РЕМОНТ СПЕЦТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ
БІЛЬШЕ КОРИСНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ СПЕЦТЕХНІКИ
При експлуатації гідромолотів взимку, тобто при негативних температурах навколишнього середовища, насамперед слід подбати про правильному виборі марки масла в гідросистемі базової машини, на якій навішано гідромолот. При зниженні температури в'язкість оливи збільшується, внаслідок чого погіршуються умови всмоктування на насосі базової машини, збільшуються втрати тиску в гідравлічних лініях. Температура застигання масла повинна бути принаймні на 10...20 °С нижче температури навколишнього середовища тому в зимовий період експлуатації застосовується літнє масло (наприклад, для літа рекомендується масло МГ-30 за ТУ 38-1-01-50-70) слід °замінити на зимовий, наприклад на масло ВМГЗ за ТУ 38-1-196-68, температура застигання якого -60 °С. Природно, масло повинне бути чистим, не повинно містити механічних частинок, води, кислот і лугів. В олії не повинні міститися гази або повітря в розчиненому вигляді або у вигляді механічної суміші, інакше при нагріванні масла до усталеної робочої температури може відбуватися інтенсивне піноутворення, що негативно позначиться на стійкості роботи гідромолота, на його вихідних енергетичних параметрах. Зміст в маслі навіть невеликої кількості води прискорює утворення піни, що приводить до окислення масла і деталей гідравлічних пристроїв.
До складу конструкції багатьох моделей гідромолотів входять гідропневматичні мембранні акумулятори. Гумова мембрана, яка розділяє порожнини акумулятора, заповнені маслом гідросистеми і стисненим азотом, при негативних температурах втрачає еластичність і стає крихким, тому при температурі навколишнього середовища нижче -25 °С перед запуском гідромолота в роботу рекомендується попередньо розігріти олію гідросистеми до позитивних температур. Для цього після запуску базової машини (екскаватори, навантажувачі) необхідно якийсь час попрацювати на холостому ходу, потім без навантаження посувати гідроциліндрами робочого обладнання і, нарешті, включити на деякий час подачу робочої рідини на гідромолот без опори на робочий інструмент, якщо гідромолот має систему «автостоп», тобто якщо бойок гідромолота не може завдавати удари по інструменту без опори останнього на руйнований матеріал.
У деяких випадках, коли гідромолот використовують протягом зміни епізодично, з великими перервами в роботі, наприклад, для руйнування негабаритних шматків матеріалу над зівом дробарки, доцільно обладнати спеціальний обігрівається бокс. В цей бокс, де підтримується позитивна температура, молот занурюють під час тривалих перерв у роботі. Таким чином, гідромолот може бути використаний в будь-який момент без втрат часу на розігрівання олії.
В сильний мороз значно знижується ударна в'язкість сталевих деталей. У зв'язку з цим, після початку роботи рекомендується щадний режим роботи, на малій подачі насоса, поки інструмент гідромолота не розігріється. У цей час треба намагатися виключити додаткові згинальні навантаження, які виникають при спробах виламувати руйнується матеріал інструментом, як важелем. Гідромолот слід встановлювати вертикально, щоб зусилля притиснення, яке створює своєю вагою екскаватор, було направлено строго уздовж осі молота. Крім того, взимку особливо треба стежити за величиною зазору між хвостовиком і втулками інструменту і своєчасно замінювати зношені деталі. При великому зазорі ймовірність поломки інструменту при негативних температурах зростає.
У зимовий період необхідно уважно стежити за станом всіх різьбових з'єднань в гидромолоте. Не можна допускати ослаблення затяжки, але не можна і збільшувати момент затягування понад регламентованої величини, яка вказується в керівництві по експлуатації. При низьких температурах довжина болтів і шпильок прагне зменшиться, що призводить до збільшення напружень в цих деталях, тому збільшення моменту затягування понад норми підвищує ймовірність пошкодження різьбових з'єднань.
Якщо в конструкції гідромолота застосовуються які-небудь деталі з бронзи або латуні, то в сильний мороз може порушуватися їх посадка в сталевий сопрягаемой деталі з-за різних коефіцієнтів теплового розширення цих матеріалів. У таких випадках дуже важливо пам'ятати, що перед запуском гідромолота в роботу потрібно попередній підігрів.
У більшості моделей гідромолотів в букс інструменту є сапун, який забезпечує з'єднання з атмосферою камери, розташованої між бойком та інструментом. При негативних температурах в отворах сапуна може замерзати волога, яка потрапляє в отвір при дощі, снігопаді або конденсується з повітря. Потрібно стежити за станом сапуна і своєчасно очищати його, це допоможе продовжити ресурс гідромолота.
У тих гидромолотах, до складу яких входить поршневий гідропневматичний акумулятор (пневмокамера), для зарядки останнього слід застосовувати тільки азот, а не стиснене повітря. У повітрі завжди присутні пари води, які конденсуються на стінках пневмокамери, на поверхнях, по яких переміщаються рухомі ущільнення. У разі замерзання водяної пари можуть виникнути порушення в циклі роботи молота або це може призвести до передчасного виходу з ладу рухомих ущільнень.
Вище сказане говорить про те, що більше придатні для роботи в зимових умовах гідромолоти, в яких немає гидропневматических акумуляторів, немає сапуна, немає бронзових деталей, порушення посадки яких може впливати на працездатність.
Сучасні гідромолоти за умови дотримання всіх рекомендацій можна успішно експлуатувати при низьких температурах, в тому числі для розпушування масивів сезонної і вічної мерзлоти.
ЕЛЕМЕНТИ ГІДРАВЛІКИ
КОМПЛЕКТУЮЧІ НАВІСНОГО ОБЛАДНАННЯ (КОВШІВ І ВІДВАЛІВ)
ДІАГНОСТИКА ТА РЕМОНТ СПЕЦТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ
БІЛЬШЕ КОРИСНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ СПЕЦТЕХНІКИ
Надійність і довговічність гідромолота безпосередньо залежать від умов його експлуатації. В Україні, де читання інструкції перед початком роботи є скоріше винятком, ніж правилом, поломки устаткування унаслідок неналежної експлуатації є звичайною справою.
Машиністи не знають, як виконати навіть найпростіші операції:
- мастило і заміну інструменту,
- заправку пневмокамери азотом,
- протяжку болтових з'єднань,
а адже це основоположні обслуговування гідромолота.
Від їх грамотного і своєчасного виконання залежить, наскільки успішно і довго буде експлуатуватися дане обладнання.
Демонтувати піку або клин необхідно, якщо:
- проводиться ревізія стану деталей букси;
- робочий кінець інструменту втратив свою форму;
- сталася поломка або знос інструменту;
- потрібно змінити вид інструменту.
Важливо! Працювати в рукавичках, перед початком роботи дати інструменту охолонути.
Порядок демонтажу гідромолота:
- За допомогою невеликої кувалди вагою 1-1,5 кг і наявної в комплекті виколотки легкими ударами вибиваємо штифт стопора (пальця) робочого інструменту, кладемо його на чисту підстилку.
- Витягаємо палець робочого інструменту, а потім сам інструмент.
- Перевіряємо стан пальця. При виявленні вм'ятин, які свідчать про частій роботі з холостими ударами, його необхідно замінити.
- Якщо планується використовувати цей інструмент, необхідно перевірити його стан.
- Оцінюємо знос втулки, тобто зазор між робочим інструментом і направляючою втулкою. Він повинен становити не більше 6 мм. Якщо зазор більше, необхідна заміна втулки. Уважно огляньте лиску під палець інструменту. Здуття і відколи металу слід зачистити УШМ. Викривлений (погнутий) інструмент використовувати не можна.
Монтаж проводиться в зворотному порядку:
- Встановлюємо сам інструмент, палець робочого інструменту і штифт пальця.
Відзначимо, що деякі конструкція гідромолотів дозволяють замінити робочий інструмент без спускання азоту в пневмокамере.
При роботі гідромолотом в обов'язки оператора входить мастило робочого інструменту після кожних трьох годин експлуатації. Якщо під час роботи між робочим інструментом і направляючою втулкою відсутнє мастило, відбувається інтенсивний знос хвостовика інструменту та направляючих втулок. В результаті сухого тертя утворюються поздовжні борозни (задири) – потенційні концентратори напруги, кожен з яких може привести до поломки інструменту і дорогого ремонту.
Змащувати піка гідромолота необхідно:
для того, щоб інструмент виробив максимальний ресурс;
інструмент без змащення швидше зношується сам і зношує направляючі втулки;
без мастила вище ризик поломки інструмента.
Щоб змастити інструмент гідромолота, вам знадобиться мастильний шприц, а також консистентне мастило. Завод-виробник Технопарк «Імпульс» рекомендує змащувати піку оригінальної мастилом Delta Marathon DM-3000, якій обладнання забезпечується при відвантаженні.
Екскаватором встановлюємо гідромолот на поверхню у вертикальному положенні. Гідромолот повинен бути прожат до робочого стану, а інструмент притиснутий до бойку. При недотриманні цієї вимоги під час наступного удару бойка може статися гідравлічний удар, який зашкодить ущільнення.
Через прес-маслянку, встановлену в букс, з допомогою шприца закачуємо мастило до тих пір, поки вона не здасться внизу, між направляючою втулкою і інструментом.
ЕЛЕМЕНТИ ГІДРАВЛІКИ
КОМПЛЕКТУЮЧІ НАВІСНОГО ОБЛАДНАННЯ (КОВШІВ І ВІДВАЛІВ)
ДІАГНОСТИКА ТА РЕМОНТ СПЕЦТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ
БІЛЬШЕ КОРИСНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ СПЕЦТЕХНІКИ
Необхідно перевірити тиск азоту в пневмокамере, якщо:
- гідромолот понизив енергію і частоту удару або взагалі не працює;
- гідромолот вводиться в експлуатацію після тривалого зберігання;
- екскаватор з працею прожимает робочий інструмент до робочого стану.
Основні правила, яких треба дотримуватися під час даної процедури:
- Дотримуйтесь чистоту. Звертайтеся акуратно з заглушкою заправного клапана, у неї моментально потрапляє бруд.
- Щоб уникнути пошкодження різьби, вкручуйте зарядний пристрій в гідромолот від руки. Цього зусилля цілком достатньо для забезпечення герметичності при заправці.
- Слідкуйте за показаннями манометра, дотримуйтеся зазначені в інструкції параметри і не допускайте перекачування. Високий рівень азоту призведе до поломки деталей гідромолота.
При роботі гідромолота всі його деталі відчувають вібраційні навантаження ударного характеру, що призводить до ослаблення моментів затягування кріпильних елементів. Рекомендується проводити протяжку всіх болтових з'єднань після перших 10 годин роботи, а потім в залежності від режиму експлуатації з періодичністю від одного дня до тижня.
Необхідно перевіряти кріплення підвіски, щік, розподільника, гидропневмоаккумулятора (якщо передбачено інструкцією).
Для дотримання точності рекомендується використовувати динамометричний ключ.
Для тривалої і ефективної роботи гідромолота крім його грамотної експлуатації важливо дотримуватися основні правила зберігання обладнання:
- азот в пневмокамере повністю спущений;
- бойок засунутий в крайнє верхнє положення, щоб уникнути корозії;
- напірний і зливної штуцери закриті герметичними заглушками;
- виступаючі кінці бойка і втулки інструменту покриті консервационной мастилом.
Гідромолот слід зберігати у вертикальному положенні в закритому приміщенні при температурі не менше +10 °С.
І наостанок... Стежте за чистотою масла!
Настійно рекомендуємо стежити за чистотою гідравлічного масла в гідросистемі екскаватора, оскільки його забруднення тягне за собою пошкодження деталей і гідромолота, гидроаппаратов базової машини. Для безвідмовної роботи техніки варто проводити заміну гідравлічного масла після перших 250 годин експлуатації і потім через кожні 600 годин роботи машини. Масляні фільтри рекомендується міняти після перших 50-ти, а потім через кожні 100 мотогодин.
Звертайтеся з обладнанням дбайливо, і воно відповість вам взаємністю – довгої і ефективною роботою.
Щоб продовжити термін служби змінного інструменту, гідромолот слід встановлювати на руйнований об'єкт так, щоб його повздовжня вісь була перпендикулярна зруйнованої поверхні: в цьому випадку знижується ймовірність зісковзування інструменту і зменшуються радіальні навантаження на інструмент, що виникають при ударі. Великі радіальні навантаження призводять до швидкого зносу направляючих втулок гідромолота і самого інструменту, а в екстремальних випадках можуть призвести до поломки інструменту під дією великого згинального моменту.
Якщо оброблюваний матеріал не руйнується під дією гідромолота протягом 15...30 с, то слід переставити молот на іншу точку, ближче до краю, тобто ближче до вільної поверхні. Така перестановка необхідна не тільки для досягнення більшої продуктивності, але і для забезпечення збереження змінного інструменту гідромолота. При тривалій безперервній роботі на одній точці гострий кінець інструменту може розжаритися, що призведе до відпустки загартованого металу. У цьому випадку вістрі інструменту втрачає свою твердість і швидко зношується або втрачає свою форму, розплющується. При заклинюванні робочого інструменту в оброблюваному матеріалі не треба намагатися звільнити його різкими рухами робочого обладнання або ходом екскаватора – це може привести до поломки інструмента.
При роботі молота хвостовик інструменту переміщається в напрямних втулках. Оскільки практично неможливо притискати молот точно по поздовжній осі, хвостовик інструменту відчуває вплив досить великої сили тертя. Крім того, у зазор між інструментом і втулками неминуче потрапляють абразивні частинки пилу від руйнується матеріалу. Інструмент і втулки відносяться до швидкозношуваних, і на них не поширюються гарантійні зобов'язання заводів-виготовлювачів, тому для продовження терміну служби ця також пара завжди повинна бути покрита змазкою. Практика показує, що поповнювати мастило треба через кожні 2...3 год роботи молота, а при роботі в сильно запиленій зоні частіше. Мастило поповнюється через прес-маслянку, встановлену в букс гідромолота. Для досягнення найкращих результатів слід застосовувати консистентні мастила для навантажених пар тертя, що містять графіт або дисульфит молібдену. Рекомендуються наступні сорти мастил: УссА (графитная, ГОСТ 3333-80) або ПФМС-4С (ТУ 6-02-917-79). Можна рекомендувати зарубіжні мастила HL-ER2 (British Petroleum), Natran 42 (Fina), Retinax AM (Shell), Delta Marathon DM 3000, Beacon Q2 (Esso), Tebo Gear-Grease MDS (Teboll), Texaso Molytex Grease (Union), Molycent MP Gease (Aspo).
В процесі експлуатації гідромолота необхідно регулярно перевіряти величину зазору між хвостовиком інструменту і втулкою. Часто можна спостерігати, що інструмент вільно бовтається у втулці. Це є сигналом про те, що потрібна заміна не тільки інструмент, але і втулок. Гранично допустимий знос пари інструмент–втулка залежить від величини посадкового діаметра хвостовика інструменту. Деякі зарубіжні фірми рекомендують наступні максимально допустимі діаметральні зазори:
Посадковий діаметр інструменту, мм 50...100 100...135 140...160 170...215
Максимально допустимий зазор, мм 4 6 8 10
Таким чином, допустимий зазор в парі інструмент-втулка, що виникає внаслідок зносу, не повинен перевищувати приблизно 5...6% від величини номінального посадкового діаметра інструмента. Деякі фірми в комплект оснащення для обслуговування молота прикладають спеціальний шаблон для оперативного визначення допустимої величини зносу без використання вимірювальних засобів.
При притисненні гідромолота до оброблюваного матеріалу інструмент внаслідок наявності зазору відхиляється в бік від осі гідромолота і його вісь перетинається з віссю бойка. Чим більше кут між цими осями, тим більше радіальна складова сили, що виникає при ударі. Тому при великих зазорах на інструмент діють великі згинальні моменти, що збільшує швидкість зносу і в підсумку призводить до пошкодження інструмента: він або викривляється, або руйнується.
Гідромолоти можуть комплектуватися різними видами змінного інструменту. Найбільш універсальним інструментом є піку з конічним або пірамідальним кінцем. Цей інструмент можна застосовувати для руйнування найрізноманітніших матеріалів. Інструмент у вигляді клину або зубила доцільно використовувати для руйнування в'язких матеріалів, таких як асфальтобетон, вапняк, мерзлий грунт, цегляна кладка. Для досягнення високої продуктивності при розпушуванні мерзлого грунту рекомендується інструмент у вигляді клина з кутом загострення 20...30°, а при дробленні негабаритів міцних гірських порід найкращі результати досягаються, якщо застосовувати інструмент з тупим кінцем. Якщо для таких робіт використовують конусну пику, то її кінець швидко затуплюється. При руйнуванні міцних матеріалів під час роботи молота доцільно повільно відхиляти його вперед-назад, але не більше ніж на 5° в кожну сторону від його початкової установки. При таких рухах дрібна крихта зруйнованого матеріалу видаляється з-під вістря інструменту і ефективність ударів збільшується.
Ніколи не слід, забиваючи інструмент у грунт, намагатися виламати шматок руйнується матеріалу зусиллями гідроциліндрів робочого устаткування екскаватора. При такому способі роботи ймовірність поломки інструменту дуже висока. Еслі при цьому гідромолот продовжує працювати, а втулки інструменту зношені, то поломка інструмента майже гарантована.
Робота гідромолота з зношеними втулками небезпечна тим, що бойок молота завдає ударів по краю торця інструменту. При цьому починають фарбуватися краю торців інструменту і бойка. Відкололися частинки металу потрапляють між торцями бойка та інструменту і прискорюють подальше руйнування. У деяких моделях гідромолотів верхній торець змінних інструментів виконаний у вигляді сфери, центр якої знаходиться приблизно в середині опорної поверхні втулок. В цьому випадку при повороті інструменту в межах зазору між втулками точка контакту бойка з інструментом мало відхиляється від центру і навантаження діють по осі бойка та інструменту, що знижує вірогідність їх пошкодження. Однак при будь-якій конструкції інструменту необхідно стежити за величиною зносу втулок і своєчасно їх замінювати.
ЕЛЕМЕНТИ ГІДРАВЛІКИ
КОМПЛЕКТУЮЧІ НАВІСНОГО ОБЛАДНАННЯ (КОВШІВ І ВІДВАЛІВ)
ДІАГНОСТИКА ТА РЕМОНТ СПЕЦТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ
БІЛЬШЕ КОРИСНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ СПЕЦТЕХНІКИ
- ВСЕ ПРО ДВИГУНАХ
- ВСЕ ПРО ТУРБОКОМПРЕСОРАХ
- ЕЛЕМЕНТИ КОНСТРУКЦІЇ ТРАНСМІСІЇ
- ВСЕ ПРО ГИДРОНАСОСАХ І ГІДРОМОТОРІВ
- ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ ГУСЕНИЧНИХ ШАСІ
ВІДВІДАТИ РОЗДІЛ: НАВІСНЕ ОБЛАДНАННЯ
ПЕРЕЙТИ В РОЗДІЛ: ГІДРАВЛІКА (ГІДРОНАСОСИ / ГІДРОДВИГУНИ)
ПЕРЕЙТИ В РОЗДІЛ: ЦИЛІНДРИ ГІДРАВЛІЧНІ
ПЕРЕЙТИ В РОЗДІЛ: ЕКСКАВАТОРИ
ПЕРЕЙТИ В РОЗДІЛ: ІНША СПЕЦТЕХНІКА
ЗАДАТИ ПИТАННЯ МЕНЕДЖЕРУ
Спочатку гідромолоти розбирають на деталі і проводять їх візуальний огляд, потім визначається категорія складності ремонту і з'ясовуються причини поломки.
Які бувають причини для ремонту гідромолота і як усунути поломку?
- Проблема в центральній частині ударного блоку – циліндрі, на якому утворилися задирки.
Для їх усунення необхідно шліфування і азотування деталі. На основі нового діаметра циліндра виготовляється бойок ремонтного розміру, що забезпечує необхідний зазор між дзеркалом робочого циліндра і поршня частиною бойка.Від справної роботи бойка залежить тривалість життєвого циклу всього обладнання. У компанії "Техноактив Інвест" можете замовити бойок із високолегованої сталі, які мають високу прожарювана та велику ударну в'язкість при високій твердості, циліндр гідромолота або гідромолот в зборі як новий, так і б/у. - Для повного відновлення гідромолотів може знадобитися заміна стяжних шпильок з гайками, нижній і верхній втулок робочого інструменту, упорного кільця, пальців, ущільнень ремонтного розміру під поршень і робочих інструментів – пік. Всі комплектуючі можна також замовити у ТОВ "Техноактив Інвест"
Як запобігти ремонт гідромолота?
- Щоб гідромолот не «хворіла» і працював без поломок і простоїв, досить дотримуватися простих правил його експлуатації, які були розглянуті на початку цієї статті..
- Обов'язково налаштовуючи гідролінії на базовій машині під гідромолот. Зробіть це знову, якщо обладнання повернулося після ремонту.
- Обов'язково ознайомте оператора з правилами експлуатації устаткування.
- Дотримуйтесь правил зберігання гідромолота – у вертикальному положенні, азот у пневмокамере повністю спущений, в приміщенні температура не менше 10 °С.
- Після кожних 50 мотогодин роботи перевіряйте всі з'єднання гідромолота.
- Не забувайте змащувати робочий інструмент після кожних трьох годин експлуатації (при автоматичного змащення вчасно міняйте картридж).
ДІАГНОСТИКА ТА РЕМОНТ СПЕЦТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ
БІЛЬШЕ КОРИСНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ СПЕЦТЕХНІКИ
ПЕРЕЙТИ В РОЗДІЛ: ЦИЛІНДРИ ГІДРАВЛІЧНІ
ВІДВІДАТИ РОЗДІЛ: НАВІСНЕ ОБЛАДНАННЯ
ПЕРЕЙТИ В РОЗДІЛ: ГІДРАВЛІКА (ГІДРОНАСОСИ / ГІДРОДВИГУНИ)
ПЕРЕЙТИ В РОЗДІЛ: ЕКСКАВАТОРИ
ПЕРЕЙТИ В РОЗДІЛ: ІНША СПЕЦТЕХНІКА
- ВСЕ ПРО ДВИГУНАХ
- ВСЕ ПРО ТУРБОКОМПРЕСОРАХ
- ЕЛЕМЕНТИ КОНСТРУКЦІЇ ТРАНСМІСІЇ
- ВСЕ ПРО ГИДРОНАСОСАХ І ГІДРОМОТОРІВ
- ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ ГУСЕНИЧНИХ ШАСІ
ЗАДАТИ ПИТАННЯ МЕНЕДЖЕРУ
- ГУМОВІ ГУСЕНИЦІ - НАЙКРАЩА ЯКІСТЬ ПО НАЙКРАЩІЙ ЦІНІОднією з найбільших груп запчастин в нашому асортименті є гумові гусениці, які підходять для екскаваторів і міні-екскаваторів JCB, CAT, Case, New Holland, Komatsu, Volvo та інших будівельних машин, представлених на ринку.Повна версія статті
- Яким буде колісний навантажувач майбутнього?Огляд нових можливостей продуктивности колісної вантажної спецтехніки, над якими виробники працюють вже тепер.Повна версія статті